Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2019, 00:00

111 miliónov eur. Najväčšia injekcia do našich univerzít

Z megaprojektu dvoch bratislavských univerzít sa budú rekonštruovať budovy a nakúpia sa nové prístroje aj laboratóriá.

111 miliónov eur. Najväčšia injekcia do našich univerzít
Zdroj: FotoHN

Firmy, vláda, akademická obec aj neziskovky na Slovensku. Tí všetci investujú ročne do vedy dokopy len niekoľko stoviek miliónov eur.

Veľká časť z toho ide z eurofondov. Zväčša sa z nich dotujú projekty rádovo v niekoľkých desiatkach miliónov eur. No teraz našu vedu čaká najväčšia finančná injekcia v dejinách.

Nové prístroje aj laboratóriá

Slovenská technická univerzita predstavila spolu s Univerzitou Komenského projekt Accord, v rámci ktorého sa preinvestuje 111 miliónov eur.

Zhruba 95 percent peňazí je pritom z eurofondového programu Výskum a inovácie. Peniaze pôjdu do rekonštrukcií budov, tried, laboratórií, chodieb. Nakúpia sa nové prístroje aj nové laboratóriá.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.