Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2019, 00:00

111 miliónov eur. Najväčšia injekcia do našich univerzít

Z megaprojektu dvoch bratislavských univerzít sa budú rekonštruovať budovy a nakúpia sa nové prístroje aj laboratóriá.

111 miliónov eur. Najväčšia injekcia do našich univerzít
Zdroj: FotoHN

Firmy, vláda, akademická obec aj neziskovky na Slovensku. Tí všetci investujú ročne do vedy dokopy len niekoľko stoviek miliónov eur.

Veľká časť z toho ide z eurofondov. Zväčša sa z nich dotujú projekty rádovo v niekoľkých desiatkach miliónov eur. No teraz našu vedu čaká najväčšia finančná injekcia v dejinách.

Nové prístroje aj laboratóriá

Slovenská technická univerzita predstavila spolu s Univerzitou Komenského projekt Accord, v rámci ktorého sa preinvestuje 111 miliónov eur.

Zhruba 95 percent peňazí je pritom z eurofondového programu Výskum a inovácie. Peniaze pôjdu do rekonštrukcií budov, tried, laboratórií, chodieb. Nakúpia sa nové prístroje aj nové laboratóriá.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.