Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2019, 11:48

Záchytné parkovisko v Ivanke pri Dunaji má byť o pol roka. Stáť bude 1,7 milióna

V Ivanke pri Dunaji poklepali stavbu záchytného parkoviska. Výstavba by mala trvať pol roka a jeho kapacita bude pre 158 áut a 80 bicyklov.

Árpád Érsek
Zdroj: HN/Tomáš Garai

Po Malackách, Svätom Jure a Pezinku má pribudnúť záchytné parkovisko aj do Ivanky pri Dunaji.

Cieľ projektu je jasný: zvýšenie prepravy cestujúcej verejnosti prostredníctvom železničnej dopravya odľahčenie cestnej siete do Bratislavy,“ povedal riaditeľ Železníc Slovenskej republiky Juraj Tkáč.

Nové parkovisko stavia firma Metrostav a odovzdať by sa malo o pol roka. Súčasťou stavby je okrem 158 parkovacích miest aj státie pre 80 bicyklov.

Parkovisko bude oplotené a vybavené informačným systémom o odchode vlakov a aktuálnej situácii v doprave. Vo výbave majú byť aj kamery.

Narastá počet ľudí, ktorí denne cestujú do hlavného mesta ekologicky, čiže po železnici. Tento trend prináša so sebou aj nutnosť, prispôsobovať tomu vlaky, stanice, ale najmä plochy na odstavenie áut, aby ľudia nemuseli parkovať v poli,“ pocvedal pri odovzávaní staveniska minister dopravy Árpád Érsek. ​

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.