Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2019, 21:09

Patrik Tkáč vlastní podiel v ProSiebenSat.1. Vítame každého investora, reaguje televízia

V rámci burzových pravidiel majú investori povinnosť o svojom podiele informovať po dosiahnutí trojpercentnej hranice.

Patrik Tkáč vlastní podiel v ProSiebenSat.1. Vítame každého investora, reaguje televízia
Zdroj: Peter Mayer

Slovenský investor Patrik Tkáč vlastní 3,6 percenta v nemeckej televíznej a rozhlasovej spoločnosti ProSiebenSat.1 Media.

Uviedla to dnes agentúra Reuters. V rámci burzových pravidiel majú investori povinnosť o svojom podiele informovať po dosiahnutí trojpercentnej hranice.

Tkáč si v posledných mesiacoch získal pozornosť médií, keď spoločne s českým podnikateľom Danielom Křetínským podnikol neúspešný pokus o prevzatie nemeckej obchodnej firmy Metro.

Spoločnosť ProSiebenSat.1 Media sa teraz snažia rozšíriť svoje aktivity v oblasti e-commerce, aby kompenzovala slabé reklamné príjmy z televíznych aktivít.

"Vítame každého investora a považujeme to za potvrdenie svojej stratégie," uviedla spoločnosť v reakcii na informáciu o Tkáčovom podiele vo firme.

Tkáč je podpredsedom predstavenstva medzinárodnej bankovej skupiny J&T, predsedom predstavenstva J&T Banky a významným akcionárom spoločností J&T Private Equity Group, EP Global Commerce, Czech Media Invest alebo Mall Group.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.