Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 11:40

Finančná správa bude na definitívne spustenie eKasy upozorňovať dvakrát mesačne

Aktuálne je v systéme eKasa zaevidovaných vyše 136-tisíc pokladníc.

Finančná správa bude na definitívne spustenie eKasy upozorňovať dvakrát mesačne
Zdroj: FotoHN

Finančná správa (FS) SR opäť zašle podnikateľom upozornenie na blížiaci sa termín definitívneho spustenia eKasy. Výzvy na pripojenia sa k tomuto systému dostanú do svojich e-mailových schránok na portáli FS podnikatelia, ktorí požiadali o pridelenie kódu pre elektronickú pokladnicu online napojenú na finančnú správu, ale zatiaľ v systéme eKasa tržby neevidujú.

Podobné upozornenie bude FS posielať dvakrát mesačne, informovala v utorok Drahomíra Adamčíková z Finančného riaditeľstva SR.

"Finančná správa urguje vyše 50 100 podnikateľov, u ktorých doteraz neeviduje ani jednu pripojenú virtuálnu či online registračnú pokladnicu," spresnila Adamčíková.

Finančná správa chce aj takýmto spôsobom upozorniť podnikateľov, aby sa pripojili do systému čo najskôr. Vyhnú sa zbytočnému stresu v závere roka.

Hrozí totiž, že personálne aj technické kapacity dodávateľov, výrobcov a distribútorov online registračných pokladníc môžu byť v tom čase výrazne obmedzené. "To platí aj pre kapacity servisných technikov už aj v súčasnosti," dodala Adamčíková.

FS podnikateľom pripomenula, že musia v eKase evidovať tržby ihneď, ako ju dostanú od výrobcu, dovozcu alebo distribútora. Aktuálne eviduje FS v systéme eKasa tržby už 136 118 pokladníc. Aktívne pokladnice denne vydávajú vyše štyri milióny pokladničných dokladov.

Celkovo finančná správa prijala v systéme eKasa od jeho zavedenia takmer 358 miliónov pokladničných dokladov.

Systém eKasa FS spustila už od apríla, pričom podnikatelia, ktorí už registračné pokladnice používali, sa mali pripojiť do konca júna. Pre nedostatok pokladníc a problémy niektorých dodávateľov predĺžil parlament termín na zmenu evidencie tržieb do konca roka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.