Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 22:42

Slovensko má nového top hoteliera roka

O výsledku súťaže rozhodla odborná i laická verejnosť v online hlasovaní, ktoré bolo spustené v júni.

Slovensko má nového top hoteliera roka

Najlepším hotelierom roka 2019 sa stal Róbert Tóth, generálny manažér Radisson Blu Carlton Hotel v Bratislave. Ocenenie si prevzal na slávnostnom galavečere na jesennom stretnutí hotelierov HORECA. 

Spolu s ním sa v prvej trojke ocitli aj Zuzana Semanová, generálna riaditeľka Hotela Lomnica a Michal Petráš, riaditeľ Hotela Senec, Slnečné jazerá – sever. 

O výsledku súťaže rozhodla odborná i laická verejnosť v online hlasovaní, ktoré bolo spustené v júni.

Ocenenia víťazovi, ale aj dvom ďalším nominovaným, odovzdali šéf Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska Tomáš Ondrčka, generálny manažér Asociácie Marek Harbuľák a tiež vlaňajší hotelier roka Tiago Viganó, riaditeľ trenčianskeho hotela Elizabeth. 

Súťaž každoročne vyhlasuje a organizuje Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska a hodnotí prostredníctvom nej prácu manažérov v hoteloch. Víťazom sa stáva profesionál, ktorý je medzi hoteliermi všeobecne uznávaný.

Navyše, podľa Asociácie by mal najlepší manažér spĺňať niekoľko ďalších podmienok. Minimálne dva roky by mal pracovať v konkrétnom zariadení a päť rokov celkovo v hotelovej branži. Mal by byť jazykovo zdatný a aktívny v rámci segmentu HORECA. 

Ondrčka dodal, že jedným zo základných kritérií, ktoré porota tento rok posudzovala, bola kvalita hotela a tiež recenzie. „Tie sú pre nás veľmi dobrým meradlom toho, ako sa hotel vyvíja a aký je pomer očakávanej kvality a reality,“ vysvetlil. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.