Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2019, 00:00

Nórska softvérová firma dostane miliónový stimul. Na východe Slovenska

Škandinávskym ítečkárom chce štát prispieť 3,8 milióna eur na platy.

Nórska softvérová firma dostane miliónový stimul. Na východe Slovenska
Zdroj: Reuters

Koncom minulého roka oznámila nórska IT spoločnosť Visma, že sa rozhodla otvoriť svoju novú prevádzku v Košiciach. Na pracovisko s vysokokvalitnými odborníkmi z IT sektora si s predstaviteľmi vlády dohodla aj finančnú pomoc.

Tá mala pôvodne predstavovať 5,2 milióna eur.

Ministerstvo hospodárstva však navrhlo zníženie sumy. „Boli sme pripravení na to, že sa podmienky môžu meniť. Na zmenu výšky štátnej pomoci sme boli včas upozornení a mohli sme povedať nie. To sme však nespravili. Celkovú výšku dotácie očakávame po schválení vládou vo výške 3,75 milióna eur,“ potvrdil pre HN konateľ spoločnosti Visma Labs Roman Klimčík.

Dvesto odborníkov z IT
Dotácia je určená na tvorbu pracovných miest. Vo firme aktuálne pracuje 51 zamestnancov, do konca roka ich má byť zhruba 60.

V spoločnosti má podľa Klimčíka do roku 2024 celkovo vzniknúť 250 až 300 pracovných miest, no v režime štátnej pomoci bude iba časť z nich.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.