Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

IMB, Samsung, Honeywell a aj všetky štyri automobilové výroby. Spoločnosti, ktoré majú jedno spoločné.

Ide o úspešné príbehy investícií, ktoré dokázalo pritiahnuť Slovensko aj vďaka iniciatíve Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu.

Kroky našich firiem by však podľa agentúry SARIO mohli v nasledujúcom období smerovať nielen k mobilite, ale aj ku hviezdam.

V rámci svojich diverzifikačných služieb totiž SARIO plánuje smerovať slovenských výrobcov aj k špecialistom z leteckého či kozmického priemyslu.

„Kozmický a letecký priemysel nie je len o skafandroch a raketách. Mnoho firiem má vynikajúce produkty a pritom nevedia, že by sa mohli orientovať aj na tento typ priemyslu,“ povedal pre HN generálny riaditeľ SARIO Róbert Šimončič.

Prebehol prvý kontakt

Slovensko je jednou z najpriemyselnejších krajín a podľa odborníkov je kvalita nášho priemyslu vynikajúca.

Dôkazom je aj fakt, že sme na pätnástej priečke v rámci celého sveta v počte robotov na 10-tisíc ľudí. Plusom je aj rastúca pridaná hodnota nášho priemyslu, ktorá v minulom roku rástla najrýchlejšie v rámci krajín združených v OECD.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.