Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2019, 12:09

Odvolali generálneho riaditeľa železníc Tkáča

Vo štvrtok Správnu radu ŽSR o prerokovanie odvolania generálneho riaditeľa požiadal minister dopravy Árpád Érsek.

Odvolali generálneho riaditeľa železníc Tkáča
Zdroj: ŽSR

Správna rada ŽSR dnes odvolala generálneho riaditeľa železníc Juraja Tkáča.

Vo štvrtok ju o prerokovanie odvolania Tkáča požiadal minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) listom. Ako dôvod uviedol neuspokojivú rýchlosť procesov na železnici.

Tkáč do funkcie nastúpil 27. novembra 2018.

"Čo sa týka akýchkoľvek personálnych opatrení v priamej pôsobnosti rezortu dopravy, vždy som konal, keď to bolo potrebné," reagoval Érsek na výzvu opozičného poslanca OĽaNO Jána Marosza, aby vyvodil personálnu zodpovednosť voči generálnemu riaditeľovi ŽSR.

Minister tak podľa vlastných slov konal ešte pred výzvami poslanca. Érsek poukázal na to, že Správna rada ŽSR dáva ministrovi návrh na menovanie a odvolanie generálneho riaditeľa ŽSR.

Marosz výzvu ministrovi adresoval vo štvrtok v súvislosti s analýzou fungovania ŽSR, ktorú vypracoval Útvar hodnoty za peniaze. Tkáč podľa neho jej výsledky ignoruje.

Érsek však uviedol, že rezort dopravy ani ŽSR neodmietli, ani neignorujú odporúčania útvaru a Implementačnej jednotky, čoho dôkazom je aj predchádzajúca spolupráca týchto inštitúcií. Podľa neho sa dosiahli významné úspory.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.