Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2019, 10:38

Slovenský developer expanduje v Londýne. Získal budovu v lukratívnej lokalite

Ide o druhý realitný projekt spoločnosti MiddleCap v Londýne.

Slovenský developer expanduje v Londýne. Získal budovu v lukratívnej lokalite
Zdroj: DBOX and Eric Parry Architects

Finančná skupina MiddleCap, v ktorej majú podiel aj Výbohovci, získala do svojho portfólia nehnuteľností administratívnu budovu v lukratívnej časti Londýna. 

Budova Seal House sa nachádza na brehu Temže v blízkosti slávneho London Bridge. Ako uvádza spoločnosť v tlačovej správe, budova prinesie 13-tisíc metrov štvorcových komerčných plôch. Je to druhý projekt spoločnosťi v Londýne. 

Zdroj: DBOX and Eric Parry Architects

„Touto akvizíciou projektu, ktorý nebol aktívne na trhu, sa potvrdila vynikajúca reputácia londýnskeho MiddleCap tímu a jeho schopnosť úspešne sprocesovať a uzavrieť transakciu v extrémne krátkom čase. Projekt Seal House je ideálna investícia na zúročenie našich skúseností s realizáciou projektov citlivých na architektonický detail a ich začlenenie do okolitého prostredia,“ povedal Tomáš Jurdák, partner MiddleCap Real Estate.

Seal House bol postavený v roku 1978, na jeho rekonštrukcii sa podieľa architektonický ateliér Eric Parry Architects. Jeho umiestnenie ponúka výhľady na viaceré dominanty Londýna.

Okrem tejto budovy pracuje MiddleCap v Londýne aj na administratívnej budove Southworks, ktorá má byť dokončená koncom budúceho roka. Ponúkne 7-tisíc metrov štvrcových prenajímateľnej plochy. 

Okrem MiddleCapu sú v Londýne aktívni aj poprední slovenskí developeri. HB Reavis má v metropole Veľkej Británie rozostavaných niekoľko projektov, v tomto roku tu svoj prvý projekt spustil aj J&T Real Estate. 

Spoločnosť MidleCap sa minulý rok spojila s realitným holdingom Mayfair Assets Ltd., ktorý vlastní Miroslav Výboh. Vznikol tým holding MiddleCap Group, ktorý je investičným holdingom so sídlom v Luxemburgu. 

O Výbohovi sa v minulosti viackrát hovorilo v súvislosti s najsilnejšou vládnou stranou Smer. Výboh zvykne byť označovaný za jedného zo skrytých sponzorov Smeru a blízky priateľ Roberta Fica. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.