Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2019, 21:01

Raši odcestoval do Číny, chce podporiť slovenské firmy

Vicepremer sa v najbližších dňoch zúčastní na otvorení špecializovanej dovozovej výstavy China International Import Expo 2019.

Raši odcestoval do Číny, chce podporiť slovenské firmy
Zdroj: TASR

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) odcestoval v nedeľu na pracovnú cestu do Číny.

V najbližších dňoch sa zúčastní na otvorení špecializovanej dovozovej výstavy China International Import Expo 2019 v Šanghaji, na stretnutí čínskych a slovenských firiem v Pekingu a na Fóre pre spoluprácu malých a stredných podnikov Číny a krajín strednej a východnej Európy v Cchang-čou.

Cestuje s ním aj podnikateľská delegácia, zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby SR a Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO).

Vicepremiér Raši chce v Číne predstaviť Slovensko ako krajinu, ktorá podporuje inovačné prostredie a má záujem o nové technológie.

Návšteva by mala urýchliť rozvoj vedecko-výskumnej spolupráce, predstaviť čínskym partnerom nové technológie a inovačné riešenia zo Slovenska, a tiež vytvoriť priestor na nadviazanie kontaktov a spolupráce pre slovenské technologické firmy a inovačné spoločnosti.

Oficiálny program podpredsedu vlády sa začne v utorok (5. 11.) na veľtrhu China International Import Expo 2019 v Šanghaji. V stredu (6. 11.) by mal vicepremiér okrem iného navštíviť Východočínsku univerzitu v Šanghaji (ECNU), ktorá dlhodobo spolupracuje so Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave na rozvoji ekomesta na ostrove Čchung-ming.

Pracovný program Rašiho bude pokračovať vo štvrtok (7. 11.) v Pekingu rokovaním s najvyššími čínskymi predstaviteľmi a v piatok (8. 11.) stretnutím s vedením mesta Peking.

V sobotu (9. 11.) by sa mal vicepremiér zúčastniť na otvorení 2. fóra pre spoluprácu malých a stredných podnikov Číny a krajín strednej a východnej Európy v meste Cchang-čou v provincii Che-pej. Raši by sa mal do vlasti vrátiť v nedeľu (10. 11.).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.