Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.11.2019, 18:15

Neružové vyhliadky: Stavebníci čakajú útlm. A hlavným dôvodom nie je ochladzovanie ekonomík

  • Prognózy najväčších slovenských firiem na budúci rok sú pesimistické.
  • Najnovšia analýza počíta s poklesom rastu až stagnáciou v tomto segmente.
  • Hlavným dôvodom zlých prognóz majú byť budúcoročné voľby.
Neružové vyhliadky: Stavebníci čakajú útlm. A hlavným dôvodom nie je ochladzovanie ekonomík
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Blížia sa parlamentné voľby a ochladzovanie ekonomiky. Stavebníctvu na Slovensku preto svitá na horšie časy. Potvrdzuje to prieskum Agentúry CEEC research, ktorá meria vývoj trhu v strednej Európe každý štvrťrok. Riaditelia slovenských stavebných firiem sú podľa prieskumu najmenej optimistickí v porovnaní s nedávnou minulosťou. Kým v tomto roku očakávajú nárast o 2,4 percenta, ich prognóza do roku 2020 je opatrnejšia. Hovorí o raste iba na úrovni 0,4 percenta.

„Nemôžem povedať, že by sme zatiaľ pociťovali nejaký signifikantný pokles. Je to skôr spojené s neistotou a tá je spojená s voľbami v budúcom roku a s tým, do akej miery sa bude pokračovať v investíciách do infraštruktúry,“ povedal pre HN marketingový manažér firmy Takenaka Europe Jan Lindral. „Ak príde aj hospodárska kríza, tak bude mať na vývoj výrazný vplyv,“ dodal manažér japonskej firmy, ktorá pracovala na výstavbe nitrianskeho Jaguara aj žilinskej Kie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.