Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2019, 00:00

Nestíhame. V podnikaní sa Bratislava díva V4 na chrbát

Z prieskumu spoločnosti Movinga vyplýva, že slovenské hlavné mesto patrí k najslabším mestám z hľadiska podmienok na biznis v rámci nášho regiónu.

Nestíhame. V podnikaní sa Bratislava díva V4 na chrbát
Zdroj: FotoHN

Lisabon, San Francisco a Singapur. To sú tri najlepšie mestá pre podnikateľov. Ukázali to dáta z prieskumu spoločnosti Movinga, ktorá porovnávala podnikateľské podmienky v 75 mestách sveta. Medzi hlavné sledované kritériá patrili nové obchodné príležitosti v reštauračnom priemysle, technologické inovácie či rozšírenie importu a exportu na nové trhy.

Do úvahy sa bral aj podnikateľský ekosystém. Bratislava má slabiny najmä v dvoch sledovaných oblastiach, a to technologický priemysel a dovoz a vývoz. Naopak, lepšie je to s podnikaním v reštauračných službách. V každom prípade, výsledkom hodnotenia je až 60. miesto. Paradoxne, ešte hlbšie v rebríčku skončili Tokio, Zürich či Birmingham.

Podnikať sa tu oplatí

Nenechajte sa obmedzovať

Ďalej sa v článku dočítate:

  • Čo je dlhodobým problémom Slovenska.
  • Prečo je roztrieštenosť Bratislavy problémom pre biznis.
  • A prečo to napriek tomu s Bratislavou nemusí byť až také zlé, ako sa zdá.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.