Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2019, 13:58

Akvapark spod Tatier čaká rekonštrukcia za sedem miliónov eur

Rok 2018 bol v popradskom akvaparku z pohľadu tržieb historický, dosiahli viac ako 11,8 milióna eur.

Akvapark spod Tatier čaká rekonštrukcia za sedem miliónov eur
Zdroj: AquaCity Poprad

Popradský akvapark čaká na budúci rok veľká rekonštrukcia. TASR to potvrdil riaditeľ spoločnosti Aquapark Poprad, s. r. o., Richard Pichonský s tým, že sú isté časti zariadenia, ktoré prevádzkujú už od roku 2004, a tie potrebujú modernizáciu.

„Vypracovali sme projektovú dokumentáciu, podali sme žiadosť o stavebné povolenie, ktoré nám bolo udelené koncom minulého roka, a zároveň sme požiadali o financovanie naše partnerské banky. Úvery nám schválili a pevne verím, že v roku 2020 pristúpime ku generálnej rekonštrukcii akvaparku samotného,“ uviedol Pichonský.

Zároveň dodal, že práce si vyžiadajú približne sedem miliónov eur, pričom náklady chce spoločnosť hradiť z vlastných a úverových zdrojov. Vedenie akvaparku verí, že po obnove sa opäť zvýši konkurencieschopnosť zariadenia a stane sa lídrom na trhu.

„Chceme spustiť tender na generálneho dodávateľa stavby, po výbere bude jasnejší aj časový harmonogram prác,“ doplnil Pichonský. Zároveň prezradil, že spoločnosť chce na danom území svoju prevádzku aj rozšíriť, o konkrétnejších zámeroch však bude informovať neskôr.

​Okrem toho chce akvapark v spolupráci s mestom riešiť niektoré komplikácie, ktoré súvisia najmä s dopravnou infraštruktúrou a parkovaním. „Ide o cestu na Novej ulici, ktorá sa končí na dvoch parkoviskách a nie je možné brať ju ako klasickú komunikáciu. Preto sú dve možnosti, buď ju uzavrieť, aby sme neriskovali, že sa tam stane dopravná nehoda, alebo ju dobudovať a spraviť z nej klasickú mestskú radiálu," povedal Pichonský.

"Na danom území je tiež nedostatočné množstvo i kvalita parkovacích miest. Parkujú tam naši návštevníci, takisto tam chodia ľudia na hokej a na futbal, pribudnúť tam má aj ďalšia futbalová a hokejová hala. Parkoviská pri Velickom potoku sú len dočasné, pretože na nich plánujeme výstavbu, a teda nebude možné ich v budúcnosti využiť na parkovanie,“ ozrejmil Pichonský. V spolupráci s mestom chcú tento problém vyriešiť v horizonte troch až piatich rokov.

Rok 2018 bol v popradskom akvaparku z pohľadu tržieb historický, dosiahli viac ako 11,8 milióna eur s plusovým hospodárskym výsledkom takmer 760-tisíc eur. V spoločnosti momentálne pracuje 116 kmeňových zamestnancov, ktorí dostávajú priemernú mzdu vo výške takmer 950 eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.