Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2019, 14:35

Manželia z východu Slovenska poslali do Afriky 60-tisíc eur. Čakali miliónové dedičstvo

Páchateľ vystupoval ako právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula a v banke v africkom Togu zanechala dedičstvo.

Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR

Trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu začala polícia voči osobe, ktorá od manželského páru z Humenného vylákala 60-tisíc eur na poplatky za sprostredkovanie dedičstva vo výške 7,5 milióna dolárov.

Páchateľ v komunikácii vystupoval ako právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula a v banke v africkom Togu zanechala dedičstvo.

K prevodu majetku však nedošlo. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

"V dobe od začiatku roka 2018 do októbra 2019, páchateľ prostredníctvom internetovej komunikácie kontaktoval pani Helenu s tým, že je právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula pri autonehode a v banke zanechala 7,5 milióna dolárov. Páchateľ ďalej pani informoval, že tieto finančné prostriedky môžu byť na základe testamentu nebohej ženy prevedené na účet oslovenej Humenčanky," uviedla Ligdayová.

Aby páchateľ potvrdil svoje tvrdenia, posielal poškodenej rôzne certifikáty, pričom žiadal o zaplatenie poplatkov za ne. Celková suma predstavuje 60-tisíc eur.

Poškodená podľa polície poslala peniaze cez Western Union do Afriky, dedičstva a ani vrátenia peňazí sa však nedočkala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.