Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.11.2019, 13:44

Štát má viac šetriť. Ľudia sú proti zadlžovaniu, ukázal prieskum

Voliči SNS, ktorej predseda často hovorí, že Slovensko by si malo vo veľkom požičiavať, s týmto tvrdením rovnako nesúhlasia.

Štát má viac šetriť. Ľudia sú proti zadlžovaniu, ukázal prieskum
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Ľudia nechcú, aby sa štát zadlžoval. Väčšina si myslí, že by mal šetriť. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre televíziu Markíza vypracovala agentúra Focus. 

Že by si mal štát požičiavať, si myslí necelých 25 percent opýtaných. Podľa 70,1 percenta respondentov sa štát nemá zadlžovať.

Agentúra sa zaujímala aj na názor medzi voličmi jednotlivých strán. Najkonzervatívnejší sú voliči KDH, až 85,6 percenta z nich si myslí, že by sa štát nemal zadlžovať. Pri OĽaNO je to len o niečo nižšie. 82,5 percenta voličov strany Igora Matoviča verí, že si štát nemá požičiavať.

Nad 80 percent sa tento podiel dostal aj pri voličoch strany Za ľudí. 

Proti tomu, aby si štát vo veľkom požičiaval je aj väčšina voličov vládnych strán. Iba 26 percent voličov Smeru súhlasí s tým, že si treba požičiavať a 65,7 percenta s tým nesúhlasí.

Voliči SNS, ktorej predseda často hovorí, že Slovensko by si malo vo veľkom požičiavať, s týmto tvrdením rovnako nesúhlasia. Presnejšie 61,4 percenta z nich s tým nesúhlasí. Podobný názor ako Andrej Danko vyjadrilo 30,5 percenta voličov národniarov. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.