Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2019, 00:00

Šéf Telekomu: Rozvoj nás stojí viac ako 120 miliónov

„Ide o typ investícií, ktoré nemôžete preniesť za hranice ako nejakú montovňu,“ uviedol v rozhovore pre HN výkonný riaditeľ Slovak Telekom pre Slovensko Dušan Švalek.

Šéf Telekomu: Rozvoj nás stojí viac ako 120 miliónov
Zdroj: Facebook Slovak Telekom

Prenos dát až na prvom mieste. Aj tak by sa dal charakterizovať súčasný biznis v telekomunikáciách. Spotreba dát priemerného zákazníka stúpla za 10 rokov až 20-tisíc násobne a tomu je podriadená aj investičná aktivita spoločnosti Slovak Telekom. „Ak by som mal charakterizovať naše hlavné investície, povedal by som trikrát optika,“ uviedol v rozhovore pre HN výkonný riaditeľ Slovak Telekom pre Slovensko Dušan Švalek. Spoločnosť naleje ročne do rozvoja infraštruktúry 120 až 150 miliónov eur, čím sa zaraďuje medzi

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.