Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2019, 18:00

V hoteloch rastie počet zamestnancov aj platy. Spôsobili to aj rekreačné poukazy

Rastúca životná úroveň Slovákov a rekreačné poukážky spôsobili, že v ubytovacích zariadeniach rýchlo stúpa zamestnanosť aj mzdy.

Rekreačné poukazy aj rastúca životná úroveň Slovákov spôsobili, že v slovenských hoteloch je plno. Niektoré sú vybookované aj na niekoľko mesiacov dopredu. Na rast počtu klientov však nemajú dostatok personálu. Preto prijímajú nových ľudí a zamestnancom platia vyššie mzdy.

Takto sa dajú v skratke preložiť nové údaje, ktoré zverejnili štatistici. Podľa nich vzrástla zamestnanosť v ubytovaní od začiatku tohto roka o 12,4 percenta. A to je najviac zo všetkých sektorov.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.