Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2019, 17:29

Nové Nivy. Vzor inovácií v hlavnom meste

Bratislava potrebuje doriešiť hlavne dopravu a mobilitu, zhodli sa odborníci v diskusii.

Hlavné mesto potrebuje inovácie, ktoré by ho posunuli vpred a zároveň viac prepojili. S budovaním nových mestských štvrtí je potrebné myslieť aj na to, aby sa zjednodušila doprava. Na tom sa zhodli účastníci diskusie, ktorá sa včera konala v rámci HNClubu s názvom Bude z Bratislavy Kodaň, Ženeva alebo Berlín?

​Tvár širšieho centra mesta v najbližšom období najviac pretvorí autobusová stanica Nové Nivy. „Pri tvorbe projektu používame metódy projektového dizajnu a snažíme sa vnímať celkovú lokalitu,“ povedal René Popik, výkonný riaditeľ developerskej spoločnosti HB Reavis, ktorá stanicu stavia.

Cieľom v prípade Mlynských nív teda podľa Popika je vytvorenie komplexnej štvrte. Tá má ľudí priťahovať nielen ako pracovné miesto, ale aj ako prostredie, kde sa tvorí komunita.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.