Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2019, 00:00

Kríza na železnici. Štátne vlaky nemá kto riadiť

RegioJet a Leo Express platia železničiarom viac ako štát. V Železničnej spoločnosti Slovensko dnes chýba 109 rušňovodičov.

Kríza na železnici. Štátne vlaky nemá kto riadiť
Zdroj: TASR

V poslednom období sme museli odrieknuť viacero vlakov, predovšetkým na tratiach Leopoldov – Bratislava a Bratislava – Malacky.

Dôvodom je nedostatok rušňovodičov, ktorí prešli k súkromným prepravcom. Každý odrieknutý vlak nás mrzí. Takúto odpoveď zasiela štátny prepravca nespokojným cestujúcim, ktorí sa sťažujú na to, že márne čakali na vlak.

Dnes štátne železnice zamestnávajú vyše 1 200 rušňovodičov, viac ako stovka im však chýba. Jeden z odídencov, ktorý nechcel byť menovaný, vymenoval viacero dôvodov, ktoré stáli za jeho odchodom od štátnych železníc. 

„Jazdí sa na starých rušňoch, nie je tam žiadny komfort. Ďalej som musel dlho dochádzať z Nových Zámkov do Bratislavy. No hlavným dôvodom bol plat. Za vykonanú prácu a za tú zodpovednosť hodnotia železnice svojich zamestnancov veľmi slabou mzdou,“ povedal pre HN.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.