Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2019, 00:00

Našinci obsadili hotely

Rekreačné poukazy podporujú tuzemský turizmus. Nie sú však bez chýb.

Našinci obsadili hotely
Zdroj: kempinski.com

Podstatne plnšie hotely a dostupnejšie dovolenky na Slovensku. Zrejme takto sa zapíše rok 2019 do histórie vývoja cestovného ruchu. Od prvého januára totiž vedia zamestnaní Slováci ušetriť na tuzemských dovolenkách a výletoch. Umožňujú to rekreačné poukazy, ktorými zamestnávatelia prispievajú svojim zamestnancom na trávenie voľného času. Pracovník zaplatí 45 percent z ceny svojej dovolenky a zvyšok uhradí firma do maximálnej sumy 275 eur. Zámerom zavedenia rekreačných poukazov bolo povzbudiť rozvoj slovenského cestovného ruchu. „Ide o pozitívny impulz a podporu domáceho cestovného ruchu,“ hovorí Diana Kvasnová, marketingová manažérka z hotela Kaskady v Sliači.


Čísla ukazujú, že tento cieľ sa podarilo splniť. Za prvých osem mesiacov tohto roka vzrástol počet domácich návštevníkov v slovenských turistických zariadeniach medziročne o 15,9 percenta na 4,4 milióna návštevníkov ubytovacích zariadení. Rast medzi rokmi 2017 a 2018 dosahoval úroveň len štyroch percent. Mesiac august zaregistroval dokonca najvyššiu celkovú mesačnú návštevnosť od roku 2006.


S

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.