Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2019, 00:00

Našinci obsadili hotely

Rekreačné poukazy podporujú tuzemský turizmus. Nie sú však bez chýb.

Našinci obsadili hotely
Zdroj: kempinski.com

Podstatne plnšie hotely a dostupnejšie dovolenky na Slovensku. Zrejme takto sa zapíše rok 2019 do histórie vývoja cestovného ruchu. Od prvého januára totiž vedia zamestnaní Slováci ušetriť na tuzemských dovolenkách a výletoch. Umožňujú to rekreačné poukazy, ktorými zamestnávatelia prispievajú svojim zamestnancom na trávenie voľného času. Pracovník zaplatí 45 percent z ceny svojej dovolenky a zvyšok uhradí firma do maximálnej sumy 275 eur. Zámerom zavedenia rekreačných poukazov bolo povzbudiť rozvoj slovenského cestovného ruchu. „Ide o pozitívny impulz a podporu domáceho cestovného ruchu,“ hovorí Diana Kvasnová, marketingová manažérka z hotela Kaskady v Sliači.


Čísla ukazujú, že tento cieľ sa podarilo splniť. Za prvých osem mesiacov tohto roka vzrástol počet domácich návštevníkov v slovenských turistických zariadeniach medziročne o 15,9 percenta na 4,4 milióna návštevníkov ubytovacích zariadení. Rast medzi rokmi 2017 a 2018 dosahoval úroveň len štyroch percent. Mesiac august zaregistroval dokonca najvyššiu celkovú mesačnú návštevnosť od roku 2006.


S

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.