Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Priemysel vo svete hlási, že pociťuje postupné ochladzovanie. Je to aj váš prípad?
Cítime ho aj my. Jednoznačne. Už druhý rok. Nie je to však v oblasti minerálnych hnojív, ale máme tu ďalší segment v divízii organickej chémie, kde vyrábame gumárenské chemikálie a suroviny na výrobu mazacích olejov. Naši najväčší odberatelia, výrobcovia pneumatík, ktorí sú zároveň dodávateľmi firiem pôsobiacich v automotive segmente, avizovali už v minulom roku, že ochladenie je evidentné. V tomto roku evidujeme výpadok na úrovni niekoľkých tisíc ton.

Je to veľký výpadok?
Inými slovami, tieto firmy donedávna vyrábali v nepretržitej prevádzke 24 hodín sedem dní v týždni. Teraz pracujú na dve zmeny a päť dní v týždni. A to kríza nevypukla. Dodávatelia automotive hlásia problémy všeobecne. Domnievam sa, že štát tento problém nepodchytil a môžu tu nastať veľké problémy. Ale nechcem sa hrať na nejakého prognostika a krízu privolávať.

Dá sa povedať, že gumárenský priemysel má všeobecne problém?
Dodávame pre všetkých štyroch najväčších výrobcov pneumatík na svete a všetci hlásia ochladenie. Vidíme to na zmluvách na odber materiálov, ktoré uzatvárame kvartálne. Je jedno, či sú to hráči ako Goodyear, Pirelli, Michelin alebo Continental, všetci hlásia zníženie objemu výroby.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.