Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2019, 15:24

V Prahe vyrástla kópia oceňovanej slovenskej benzínky. Súd nariadil polepiť stĺpy a otočiť svetlá

Stavba v Prahe pripomína slovenskú benzínku napríklad charakteristickými číslami na stĺpoch či osvetlením. 

V Prahe vyrástla kópia oceňovanej slovenskej benzínky. Súd nariadil polepiť stĺpy a otočiť svetlá
Zdroj: Ateliér SAD

Čerpacej stanici v Matúškove pri Galante vzdávajú hold svetové architektonické portály a dostala sa aj do výberu najkrajších benzíniek sveta.

​Ide o jedinečnú čerpaciu stanicu, ktorej dominantným prvkom sú tri stĺpy, podporujúce spojenú trojicu vytvarovaných horizontálnych diskov.

Pod jej vznik sa v roku 2011 podpísal ateliér SAD, zaoberajúci sa navrhovaním, projektovaním a realizáciou stavieb, interiérovým a produktovým dizajnom.

V tomto roku sa v Prahe-Libeň objavila podobná čerpacia stanica. Stavba pripomína slovenskú benzínku napríklad charakteristickými číslami na stĺpoch či osvetlením. 

Mestský súd v Prahe minulý týždeň vydal predbežné opatrenie, aby majitelia českej benzínky prekryli čísla a obrátili osvetlenie smerom dolu. Informuje o tom portál Forbes.cz

Autori čerpacej stanice na Slovensku tiež žiadali, aby boli stĺpy benzínky v Prahe polepené vysvetľujúcim textom.

V ňom sa píše, že autormi stavby nie sú Jerry Koza a Adam Jirkal, ktorí sa podpísali pod vznik stavby v Matúškove. Súd im vyhovel a text sa už objavil na benzínke v Prahe-Libni. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.