Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.11.2019, 00:00

eKasu čakajú zmeny. Sú možné ústupky

O eKase sa začalo hovoriť v júni minulého roka a schválená bola v decembri, pričom časť podnikateľov mala byť pripojená v apríli, zvyšok v júni tohto roka.

eKasu čakajú zmeny. Sú možné ústupky
Zdroj: Reuters

Súčasťou konferencie Slovenské obchodné fórum 2019 bola aj diskusia o tom, čo priniesla eKasa. Na panelovej diskusii sa zúčastnil Jozef Orgonáš, prodekan Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Okrem neho mali pred publikom vystúpiť aj generálny riaditeľ Sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík z Finančnej správy Ladislav Hanniker a Vladimír Sirotka zo Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov. Poslední dvaja menovaní však nakoniec na konferenciu neprišli. Dôvodom malo byť stretnutie na Finančnej správe s odbornou verejnosťou.

Závery zo stretnutia na Finančnej správe sa nepodarilo zistiť. Jozef Orgonáš odhadoval, že sa odborná verejnosť snaží diskutovať o zmierlivých krokoch. „J

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.