Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2019, 00:00

Zamestnávatelia vláde: pracovné miesta zachráni menej regulácie

Dokopy 20 konkrétnych opatrení reaguje na hlavné problémy slovenských podnikateľov a navrhuje, ako by sa mali zmeniť.

Zamestnávatelia vláde: pracovné miesta zachráni menej regulácie
Zdroj: Pavol Funtál

Do volieb ostáva necelých sto dní. Zamestnávatelia však začali vyjednávať s budúcou vládou už teraz. Koalícia 13 najväčších združení a obchodných komôr v utorok spolu predstavila súbor požiadaviek, ktoré sú podľa nich nevyhnutné, ak si chce Slovensko udržať svoje postavenie v čase globálneho ekonomického ochladenia.

Dokopy 20 konkrétnych opatrení reaguje na hlavné problémy slovenských podnikateľov a navrhuje, ako by sa mali zmeniť.

Predovšetkým v oblasti Zákonníka práce a vzdelávania novej pracovnej sily. HN vybrali tri z nich. Verdikt firiem je jasný – bez flexibilnejšieho nastavenia systému nás bude ekonomické ochladenie stáť pracovné miesta.


1. Individuálne benefity
Zaviesť sa má napríklad možnosť individuálne si so zamestnávateľom nastaviť pracovný pomer a benefity. Teda aj vypustiť povinnosť uhrádzať zamestnancom napríklad rekreačné poukazy, pretože neúmerne zvyšujú náklady, zhodli sa podnikatelia.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.