Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2019, 00:00

Zistenie HN: Kauza sporného bitúnku má finančnú dohru

Do konca roka sa začne správne konanie voči firme JOKO-JP, ktorej zrejme bude uložená pokuta za porušenie slovenskej legislatívy.

Zistenie HN: Kauza sporného bitúnku má finančnú dohru
Zdroj: Reuters

Kauza kontroverzného záhoráckeho bitúnka pokračuje. Na jar vyplávalo na povrch, že ešte do januára tohto roka by bola firma JOKO-JP od redaktorov HN ochotná kúpiť chorú kravu nadopovanú antibiotikami. Následne Hospodárske noviny podali oficiálny podnet na prešetrenie firmy štátnymi kontrolórmi. Tí prišli so závažnými zisteniami o porušovaní slovenskej legislatívy. Po prevalení kauzy prestal bitúnok vykonávať svoju činnosť a odhlásil sa. Konateľ bitúnka Dávid Polák však remeslo nezavesil na klinec – iba zmenil názov firmy na GRAST a nechal si ju štátom znova schváliť.

Veterinári však na šaštínsky bitúnok nezabudli a celá vec bude mať v nasledujúc

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.