Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Naplnili sa očakávania, ktoré ste mali pri nástupe na post guvernéra Národnej banky Slovenska?
Túto otázku mi kladie mnoho ľudí, naposledy to bol dnes už bývalý prezident ECB Mario Draghi. Odpovedám, že je to iné. Môj svet sa trocha zmrštil. Zo širokého záberu, ktorý je na poste ministra financií asi najzaujímavejší, som sa dostal do sveta, ktorý je síce užší, ale hĺbka poznania je väčšia. Pracujem s kategóriami z oblasti finančného trhu a mojou povinnosťou je ísť do problematiky ešte hlbšie.

A nenudíte sa?
Nenudím. Zároveň by som však klamal, ak by som tvrdil, že som už zabudol na hektiku príznačnú pre ministrov financií eurozóny. Ale aj cez európsku politiku, cez vnímanie menovej politiky a kontaktom s výnimočnými ľuďmi som stále mentálne súčasťou veľkého európskeho konceptu. Veľmi mi pomáha, že som bol dlhoročný minister financií a v európskom prostredí som sa hýbal od roku 2006. Tieto skúsenosti mi pomáhajú. Ako viete, ministri financií a guvernéri sa stretávajú štyrikrát ročne (poznámka redakcie – stretnutia Medzinárodného menového fondu a neformálne zasadnutia ministrov financií členských krajín EÚ). Z tohto pohľadu som mal s touto komunitou kontakt aj predtým. Poznal som sa osobne s Mariom Draghim aj s Christine Lagardovou.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.