Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2019, 17:00

Obchody dúfajú, že piatok bol naozaj čierny. Prebiehajú jedny z najvýnosnejších dní v roku

Nárast dopytu počas sviatku spotreby by mohol podporiť klesajúce maloobchodné tržby.

Obchody dúfajú, že piatok bol naozaj čierny. Prebiehajú jedny z najvýnosnejších dní v roku
Zdroj: Reuters

Uplynulý víkend i dnešný deň sú pre maloobchodný sektor sviatkom. Obchodníci vďaka promo akcii Čierny piatok či Cyber pondelok zažívajú jedny z najvýnosnejších dní v roku.

„Vývoj tržieb za posledných päť rokov potvrdzuje, že o nakupovanie počas obdobia Black Friday majú zákazníci každoročne vyšší záujem,“ hovorí Sabina Boudová, špecialistka marketingu Datart Slovensko.

„Predpokladáme až trojnásobný nárast tržieb oproti bežným dňom,“ dodáva. Nákupná akcia prichádza v čase slabnúceho ekonomického rastu. To sa prejavilo aj na tržbách v maloobchode. V medziročnom porovnaní klesli v šiestich z posledných siedmich mesiacov.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.