Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2019, 09:30 Aktualizované dňa 03.12.2019 o 11:35

HNClub: Pellegrini chce byť v novej vláde. Preto rozpočet nie je nášľapnou mínou pre novú koalíciu, vyhlásil premiér

Diskusia Hospodárskych novín HNClub s premiérom Petrom Pellegrinim.

HNClub: Pellegrini chce byť v novej vláde. Preto rozpočet nie je nášľapnou mínou pre novú koalíciu, vyhlásil premiér
Zdroj: HN/Peter Mayer

Premiér Peter Pellegrini v diskusii Hospodárskych novín HNClub vyhlásil, že nový rozpočet nie je nášľapnou mínou pre novú vládu. Vysvetlil to tým, že rád by v tej novej vláde bol aj on.

Zároveň dodal, že ak bude premiérom aj naďalej, bude "tlačiť na to, aby viac a viac ľudí išlo zo šedej zóny do tej legálnej. Ak sa toto podarí, tak sa nemusíme báť o to, odkiaľ budeme mať príjmy."

"Mohla by prísť štatistika, či slovenské firmy očakávajú, že budú platiť poctivejšie dane. A bodaj by Rozpočtová rada dala aj takéto pozitívne predikcie a nie iba to, aké výpadky budú," dodal.

Premiér Pellegrini hovoril aj o zvyšovaní bankového odvodu a má v ňom stále jasno. Bankám neublíži. Ako dodáva "garnatujem vám, že všetky zisky, čo tu zarobia po zdanení, odchádzajú ich matkám do zahraničia."

Na margo nebezpečenstva príliš nízkych ziskov bánk, ponúka jednoduché riešenie. "Banky by mohli byť aktívnejšie, viac úverovať malé a stredné podniky, kde majú väčšiu maržu a tým pádom by mali aj väčšie zisky. Čiže nech viacej úverujú a nech majú väčšie zisky."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.