Sledujte nás na Instagrame
@hospodarske_novinyPred deviatimi rokmi odovzdával vtedajší minister dopravy Ján Figeľ obchvat Trstenej. A pripojil opatrné slová, že do budúcnosti sa počíta aj s ďalšou výstavbou rýchlostnej cesty R3. Naplnilo sa to po takmer desaťročí. Orava by mohla najnovšie dostať ďalší úsek, a to Tvrdošín – Nižná nad Oravou. Práve včera diaľničná spoločnosť vybrala úspešného uchádzača, ktorý zaujal ponúknutou cenou 59 miliónov eur. Je ním taliansko-slovenské konzorcium Todini Costruzioni Generali, Cesty SK a Cedis, ktoré si vybrala z ôsmich kandidátov. Najnižšia cena bola v roku 2017 jediným kritério
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.
Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Denný prehľad správ emailom
Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.
Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.