Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2019, 11:20

Zisk bankového sektora medziročne klesol o viac ako 14 miliónov eur

Banky v tomto roku dosiahli zisk takmer 559 miliónov eur.

Zisk bankového sektora medziročne klesol o viac ako 14 miliónov eur
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Bankový sektor na Slovensku ku koncu októbra tohto roka dosiahol zisk 558,9 milióna eur. Medziročne klesol o 14,1 milióna eur. Vyplýva to z aktuálnych štatistík Národnej banky Slovenska (NBS).

Čisté úrokové výnosy, ktoré sú hlavným zdrojom finančných domov, dosiahli ku koncu júla 1,44 miliardy eur. Medziročne sa znížili o 35,94 milióna eur.
Čisté výnosy z poplatkov a provízií dosiahli ku koncu októbra tohto roka 506,4 milióna eur. Medziročne sa zvýšili o 10,3 milióna eur.

Bankový sektor za celý minulý rok dosiahol zisk 640 miliónov eur. Medziročne vzrástol o 4,7 percenta. Pozitívny vplyv na ziskovosť sektora podľa Slovenskej bankovej asociácie (SBA) mali vlani čisté úrokové výnosy, ktoré medziročne rástli.

K vyšším prevádzkovým príjmom prispeli aj čisté výnosy z poplatkov a provízií, ktoré sa tiež zvýšili, a to aj vďaka predajom poistných produktov a produktov z kolektívneho investovania.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.