Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2019, 16:37

Bratislavské letisko využilo už cez dva milióny cestujúcich. Najviac sa lieta do Londýna

Medzi top päť destinácií pravidelných liniek z Bratislavy v roku 2019 patrí aj Kyjev.

Bratislavské letisko využilo už cez dva milióny cestujúcich. Najviac sa lieta do Londýna
Zdroj: Archív HN

Počas novembra tohto roka letelo najviac cestujúcich z Letiska M. R. Štefánika do Londýna, Moskvy či Dublinu. V novembri letelo z Bratislavy alebo priletelo do hlavného mesta Slovenska spolu 133 337 osôb. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Moskva sa na poprednej priečke podľa hovorkyne drží vďaka denným pravidelným letom dopravcu Pobeda. Spojenie môžu využiť cestujúci sedemkrát týždenne.

Medzi top päť destinácií pravidelných liniek z Bratislavy v roku 2019 patrí aj Kyjev, kam lietajú dvaja dopravcovia – Wizz Air na letisko Kyjev-Žuljany a Ryanair na letisko Kyjev-Boryspiľ.

"Od začiatku januára do konca novembra využilo pravidelné a charterové linky z Bratislavy už 2,1 milióna cestujúcich. V rovnakom období sa na letisku uskutočnilo už takmer 27-tisíc letov, pričom v samotnom novembri sme zaznamenali 1806 letov," priblížila Ševčíková.

Začiatkom decembra zároveň uplynulo päť rokov priamych pravidelných letov medzi Spojenými arabskými emirátmi a Slovenskom. Priama linka z Bratislavy do Dubaja, ktorú spustil flydubai 6. decembra 2014, bola a je prvou pravidelnou linkou spájajúcou tieto dve mestá v histórii slovenského letectva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.