Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.12.2019, 20:30

Spoločná črta diaľnic. Toto sú najvypuklejšie problémy našich top úsekov

Dokončenie dvoch priorít ministerstva dopravy a výstavby ostáva v nedohľadne. Výstavba D1 a D3 sa problémom nevyhla ani tento rok.

D1 - Križovatka Lietavská lúčka
Zdroj: TASR

Rok plný problémov. Takto možno charakterizovať uplynulých 12 mesiacov najväčšieho diaľničného projektu na Slovensku D1 – prepojenie Bratislavy a Košíc.

Minulý týždeň sa síce podarilo odovzdať časť obchvatu Košíc Budimír – Bidovce v dĺžke 14 kilometrov, bol to však prvý nový úsek najrýchlejšej cesty za posledné dva roky. A to je málo.

Analytici upozorňujú, že naše vlády nemajú dobre nastavené priority, pričom aj tie sa po každých voľbách menia. Vízie často ostávajú na papieri a dochádza k veľkým časovým sklzom.

Napriek dávnym sľubom o prepojení hlavného mesta s metropolou východu už v roku 2010 je nateraz posledný ohlasovaný termín dokončenia v roku 2026.

A tak sa stane, že nám tieto dve mestá už o dva roky prepoja Maďari dostavaním diaľnic na svojom území. HN sa preto pozreli na najvypuklejšie problémy našich top diaľničných úsekov v roku 2019.

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.