Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2020, 00:00

2020, rok top diaľničných tendrov. Ktoré úseky sa budú súťažiť?

  • Nový rok má byť podľa diaľničiarov bohatý na nové súťaže.
  • Po oznámení konkrétnych podmienok sa bude rozhodovať napríklad o tom, kto bude stavať dôležité úseky D1 na severe.
  • Celý proces sa však môže naťahovať. Tak ako je to aj v prípade častí R2 a R4, pri ktorých trvá proces obstarávania kvôli námietkam už vyše roka.
2020, rok top diaľničných tendrov. Ktoré úseky sa budú súťažiť?
Zdroj: Pavol Funtál

R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou
Súťaž na úsek pri Rožňave s tunelom Soroška mala byť vyhlásená v tomto roku, diaľničiari to však stihli ešte na konci decembra 2019. Rýchlostná cesta s dĺžkou 14 kilometrov by mala byť postavená v polovičnom profile a predpokladá sa, že bude stáť 243 miliónov eur. Voči cenovému odhadu diaľničiarov sa však vyhranilo ministerstvo financií a jeho Útvar hodnoty za peniaze. Ten kritizuje hospodársku návratnosť stavby. Poukazuje aj na množstvo nášľapných mín súvisiacich s terénom – štvorkilometrový tunel má totiž prechádzať chránenými územiami. „Tunelová časť projektu vzhľadom na extrémne zložitú krasovú geológiu horského masívu a pre neúplnosť projekčných podkladov a ú

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.