Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.01.2020, 10:33

Volkswagen hlási problémy: Štrajk kamionistov môže viesť k výpadkom výroby

Bratislavskej automobilke štrajk kamionistov spôsobuje komplikácie, ktoré znamenajú dodatočné neplánované náklady.

Volkswagen hlási problémy: Štrajk kamionistov môže viesť k výpadkom výroby
Zdroj: Reuters

Štrajk autodopravcov a ich blokáda hraničných priechodov spôsobuje automobilovému priemyslu komplikácie a môže viesť aj k výpadkom výroby automobilky Volkswagen na Slovensku. V stanovisku firmy na to upozornila jej hovorkyňa Lucia Kovarovič Makayová.

Pre štrajk kamionistov v utorok večer zastavil výrobu automobilový závod PSA v Trnave. Do Trnavy sa totiž nedostali dôležité komponenty. 

​Pripomenula, že automobilový priemysel sa nachádza v náročnom období, keď ho ovplyvňujú nepriaznivé globálne a lokálne podmienky.

"Súčasná vypätá situácia na Slovensku ohľadom podmienok podnikania v cestnej doprave tomu neprospieva a je ďalším faktorom, ktorý negatívne ovplyvňuje konkurencieschopnosť Slovenska v medzinárodnom meradle," zdôraznila hovorkyňa.

"Tento stav spôsobuje komplikácie, ktoré znamenajú dodatočné neplánované náklady, a môže v krátkodobom horizonte viesť k výpadkom výroby v spoločnosti Volkswagen Slovakia a mať tak ďalšie negatívne hospodárske vplyvy," doplnila. Automobilka preto opätovne žiada obidve strany sporu, aby spolu rokovali a čo najskôr dospeli k dohode.

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) od utorka 28. januára opätovne organizuje protestné zhromaždenia na cestných hraničných priechodoch Slovenska. Neplánuje pritom obmedzovať osobnú dopravu a dopravcovia v prípade potreby vytvoria zákonnú "záchranársku uličku".

​Únia očakávala od Ministerstva dopravy a výstavby do pondelka 27. januára odpoveď na ich návrhy zliav na mýte a od Ministerstva financií spracovanie predloženého návrhu na zmenu dane z motorových vozidiel. Združenie autodopravcov Česmad sa už minulý týždeň s vládou dohodlo na viacerých zmenách v mýte a zdaňovaní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.