Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2020, 10:05

OBI chce novú predajňu. Ohlásili investíciu za takmer päť miliónov eur

Investor predstavil plán na výstavbu nového centra vo Zvolene. Pôjde o celkovo štrnástu predajňu na Slovensku.

OBI chce novú predajňu. Ohlásili investíciu za takmer päť miliónov eur
Zdroj: OBI

Spoločnosť OBI Corporate Center GmbH predložila svoj zámer na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA. Nové obchodné centrum plánujú postaviť na nevyužívanej ploche pri Strážskej ceste v bezprostrednom susedstve predajne Metro.

„Navrhovaná činnosť je umiestnená na východnej hranici Obchodnej zóny Stráž,“ uvádza sa v zámere. V tejto oblasti je aj zvolenský Retail Park a jedná sa o živú nákupnú zónu.

S výstavbou by chceli začať už v priebehu júla tohto roka. Predajňu by tak mohli otvoriť už v apríli 2021. Počítajú s výstavbu štandardného jednopodlažného objektu, ktoré bude podľa využitia rozdelené na tri časti, a to stavebné centrum Baumarkt, záhradné centrum Gartenmarkt a vonkajší sklad Drive-in.

Celková výmera územia je takmer 26-tisíc metrov štvorcových, pričom samotná predajňa by mala zabrať viac ako 7-tisíc štvorcových metrov. Pri objekte vznikne aj 219 parkovacích miest.

Investor predpokladá, že náklady na výstavbu sa vyšplhajú na približne 4,8 milióna eur. Predajňa by mala vytvoriť 50 nových pracovných miest.

Obi je nemecký reťazec hobby marketov, ktorý v roku 2015 na Slovensku pohltil sieť centier Baumax. Doposiaľ otvoril 13 predajní, pričom ku Zvolenu je najbližšie prevádzka v Banskej Bystrici.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.