Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2020, 13:59

Slovensko pošle Svetovej zdravotníckej organizácii 200-tisíc eur ako príspevok pre Čínu

Objem prostriedkov je dohodnutou kompromisnou sumou medzi jeho rezortami financií a zahraničných vecí.

Slovensko pošle Svetovej zdravotníckej organizácii 200-tisíc eur ako príspevok pre Čínu
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Vláda v stredu odsúhlasila 200-tisíc eur ako zvýšený príspevok pre Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

"WHO dá všetky takéto prostriedky dokopy, a potom ich bude používať priamo v Číne na zmiernenie následkov, ktoré epidémia spôsobuje," povedal po rokovaní vlády predseda vlády Peter Pellegrini.

Objem prostriedkov je podľa ministra financií Ladislava Kamenického dohodnutou kompromisnou sumou medzi jeho rezortom a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí, ktoré bolo o takýto príspevok Slovenska požiadané.

„Hľadali sme sumu, ktorá by bola primeranou pomocou a zároveň bola v našich možnostiach. Určite nebude patriť medzi najvyššie príspevky, no manifestuje našu ochotu pomôcť,“ povedal minister, ktorý zároveň potvrdil, že z rozpočtu takýto objem prostriedkov nebude problém vyčleniť.

Kabinet sa v stredu zaoberal aj tým, aby na letisku v Bratislave mohlo pristáť koncom tohto týždňa lietadlo z Číny, ktoré za prísnych bezpečnostných a hygienických podmienok bude môcť odviezť humanitárnu pomoc, poskytnutú Slovenskom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.