Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2020, 00:07

Terčom hekerov sú riaditelia bánk

Finančné spoločnosti sú najčastejším terčom útokov hekerov.

Terčom hekerov sú riaditelia bánk
Zdroj: HN Peter Mayer

Najslabší článok v reťazci kybernetickej bezpečnosti sú ľudia. Zároveň platí, že čím vyššia pozícia vo firme, tým väčší terč. „Musíte robiť testy, počas ktorých sa osobitne sústredíte na vedenie spoločnosti,“ hovorí Steffen Minkmar z IT oddelenia Európskej investičnej banky s tým, že zamerať sa treba zvlášť na výkonného a finančného riaditeľa. „V priebehu štyroch týždňov sa dostanete do počítačov riaditeľov s prístupom ku všetkým súborom, ktoré táto osoba má vrátane tých súkromných,“ hovorí Minkmar.


Cieľom takéhoto cvičenia je „otvoriť oči“ bankárom, aby pochopili dôležitosť kyberbezpečnosti. Samotná Európska investičná banka po vyriešení problému zamestnancom interne ukazuje videá zachytávajúce, aké jednoduché je preniknúť do kritických IT systémov, keď zamestnanec podcení patričné opatrenia.


Globálne škody
Podľa poslednej dostupnej výročnej správy o kyberkrimina

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.