Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2020, 11:20

Kamenický: Ministerstvo financií hľadá zdroje na dvojnásobné prídavky a 13. dôchodok

Minister financií podotkol, že opatrenia, ktoré v utorok ohlásil premiér, boli avizované už dlhší čas.

Kamenický: Ministerstvo financií hľadá zdroje na dvojnásobné prídavky a 13. dôchodok
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ministerstvo financií (MF) SR v súčasnosti hľadá zdroje financovania na avizované opatrenia v podobe zdvojnásobenia prídavkov na deti a zavedenia 13. dôchodku.

Uviedol to v stredu pred rokovaním vlády šéf rezortu financií Ladislav Kamenický (Smer-SD). Zároveň vyčíslil, že zrušenie diaľničných známok pre fyzické a právnické osoby s vozidlom do 3,5 tony, ako chce SNS, by stálo približne 70 miliónov eur.

Kamenický podotkol, že opatrenia, ktoré v utorok ohlásil premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), boli avizované už dlhší čas. Skonštatoval, že momentálne pracuje na možnostiach ich financovania.

"Musím hľadať zdroje na to, akým spôsobom toto opatrenie budeme vedieť zafinancovať a nájsť v rozpočte tieto zdroje," dodal.

​Vplyv na rozpočet bude mať aj zrušenie diaľničných známok pre fyzické a právnické osoby s vozidlom do 3,5 tony, ktoré chce presadiť SNS, a to v objeme zhruba 70 miliónov eur.

Ak o tom vláda v stredu na rokovaní rozhodne, rezort financií podľa Kamenického bude musieť nájsť zdroje aj na toto opatrenie.
V súvislosti s výdavkovým stropom poznamenal, že ešte nie je "pochovaný".

"Jedna z možností je aj viazanie výdavkov, samozrejme, naprieč kapitolami. Ak by sme zaviazali všetky výdavky, o ktorých sa bavíme, tak v tom prípade výdavkový strop zostane taký, aký je," vyhlásil minister.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.