Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2020, 14:48

Wüstenrot reagovala na správu o predaji. Nový vlastník sa nehľadá, povedal predseda predstavenstva

Wüstenrot hodnotí rok 2019 ako veľmi úspešný, zisk na Slovensku oproti roku 2018 podarilo výrazne navýšiť.

Wüstenrot reagovala na správu o predaji. Nový vlastník sa nehľadá, povedal predseda predstavenstva
Zdroj: Wikimedia Commons/Ladislav Luppa

Akcionár Wüstenrot stavebnej sporiteľne (WSS) a Wüstenrot poisťovne (WP) nerozhodol o tom, že by obe spoločnosti pôsobiace na Slovensku boli na predaj. Spoločnosť však informovala, že si preverí všetky seriózne ponuky od záujemcov.

Rakúska skupina Wüstenrot pôsobí na trhoch vo viacerých krajinách Európy s obchodným modelom stavebná sporiteľňa a poisťovňa. Stavebná sporiteľňa a poisťovňa už viac ako 20 rokov pôsobia aj na slovenskom trhu.

Počas týchto rokov boli obe spoločnosti podľa vyjadrení ich vedenia vždy ziskové a Wüstenrot aj rok 2019 hodnotí ako veľmi úspešný, keď sa zisk na Slovensku oproti roku 2018 podarilo výrazne navýšiť.

"Vďaka dlhoročným a trvalo úspešným výsledkom na slovenskom trhu sa v minulosti opakovane vyskytol záujem konkurentov zo Slovenska aj zo zahraničia. Tento záujem vnímame ako ocenenie a uznanie našich podnikateľských úspechov a vynikajúceho mena značky," uviedol v stanovisku pre médiá predseda predstavenstva WSS a WP Christian Sollinger.

​O tom, že sa hľadá nový vlastník pre Wüstenrot, informoval tento týždeň Denník E. Podľa vyjadrení spoločnosti tomu tak ale nie je. "Je potrebné jasne povedať, že akcionár neurobil žiadne rozhodnutie o predaji, samozrejme si ale dôkladne preverí všetky seriózne ponuky od záujemcov, čo je prístup, ktorý je vo finančnej brandži pre všetky spoločnosti bežný a samozrejmý," dodal Sollinger.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.