Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 19:00

Pohltiť chorľavú OTP Banku bude náročné. Čo sa zmení pre jej klientov?

ČSOB sa fúziou s tunajšou sieťou maďarského bankového domu bude musieť pozrieť aj na efektívnosť pobočiek.

Pohltiť chorľavú OTP Banku bude náročné. Čo sa zmení pre jej klientov?
Zdroj: FotoHN

Približne rok môže trvať prechod 58 slovenských pobočiek a 180-tisíc klientov OTP Banky pod nového majiteľa. Tou sa stal belgický bankový dom KBC Group, pod ktorý patrí aj slovenská ČSOB. Štvrtý najsilnejší hráč na slovenskom bankovom trhu sa v rebríčku síce nevyhupne na vyššiu priečku, získa však väčší podiel v kľúčových segmentoch.

Pri hypotekárnych úveroch sa podiel ČSOB zvýši z 13 takmer na 15 percent. Pri spotrebných úveroch to bude ešte výraznejší posun – bezmála z piatich percent na 8,2 percenta. Väčšie portfólio klientov so sebou prináša aj príležitosť ponúkať im rôzne doplnkové služby, napríklad stavebné sporenie či lízing alebo správu investícií.

„Akvizícia OTP Banky Slovensko nám umožňuje podstatne posilniť naše postavenie na trhu pri zachovaní efektívneho modelu fungovania a zároveň pri posilnení našej značky a povedomia o nej na vysoko konkurenčnom slovenskom trhu,“ uviedol Johan Thijs, generálny riaditeľ KBC Group v tlačovej správe.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.