Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2020, 11:55

Veľký bratislavský projekt začína novú etapu. Developer ohlásil začiatok výstavby ďalšej časti

Na bratislavskom realitnom trhu pribudne 360 bytov. Výstavbu odštartovali v januári.

Veľký bratislavský projekt začína novú etapu. Developer ohlásil začiatok výstavby ďalšej časti

Veľký bratislavský projekt Slnečnice vstupuje do ďalšej etapy. Spoločnosť Cresco Real Estate dnes ohlásila začiatok výstavby ďalšej časti novej mestskej štvrte. Rozbieha sa aj predaj bytov. "V novej etape sa zameriavame na aktívnych ľudí, ktorí si kupujú svoje prvé bývanie, a rodiny hľadajúce dostupný domov," povedal riaditeľ predaja, Michal Pauer.

Stovky rôznych bytov

Developer spúšťa predaj 360 bytov, ktoré sa budú nachádzať v troch deväťpodlažných objektoch v zóne Mesto veľkého sídliskového projektu. Túto etapu nazvali Slnečnice Pop. Na trh sa dostávajú rôzne rezidenčné jednotky, od malých jednoizbových bytov s rozlohou 24 metrov štvorcových až po štvorizbové byty veľké 140 štvorcových metrov. Okrem toho pribudne aj 493 parkovacích miest.

Ceny bytov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii na internetovej stránke projektu sa pohybujú na úrovni približne od 2 400 do 3 100 eur za meter štvorcový. Každý byt má aj balkón. V budúcnosti by tu mala vzniknúť aj stredná a základná škola a škôlka.

Veľká výstavba bude pokračovať

Cresco vyzdvihuje najmä polohu bytových domov, nakoľko by v ich blízkosti mala v budúcnosti vzniknúť električková trať a cyklotrasa. Mesto ju plánuje dokončiť v roku 2023. „Pri bytových domoch Slnečnice POP vznikne v budúcnosti s ďalšou výstavbou park, ako aj pešia promenáda, ktorá sa plynulo napojí na bulvár tiahnuci sa od električkovej trate až po nákupné centrum Slnečnice Market,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Ján Krnáč.

Developer tento rok plánuje rozostavať až 1 500 bytov v Slnečniciach, pričom dokončiť by chcel takmer 700 z nich. Projekt, pri ktorom by malo vzniknúť celkovo približne štyritisíc bytov, patrí k najväčším v Bratislave aj na Slovensku. Investor plánuje vystavať celú novú štvrť s bytmi, obchodmi a občianskou vybavenosťou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.