Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2020, 00:00

Súčasný ekonomický model sa vyčerpáva

Slovensko zaostáva najmä v kvalite verejnej správy, vo vzdelávaní, výskume a vývoji, hovorí pre HN Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku

Súčasný ekonomický model sa vyčerpáva
Zdroj: Pavol Funtál

Správa konštatuje, že Slovensko dostatočne nevyužilo najlepšie ekonomické časy. Čo to znamená rozmenené na drobné?

Treba začať s tým, že Slovensko má stále stabilný, aj keď nižší hospodársky rast, stabilnú infláciu a nízku mieru nezamestnanosti, ale za rok 2019 malo 18 krajín EÚ hospodárske výsledky (dlh, deficit) lepšie. Ešte v roku 2018 bol rast jeden z najvyšších, štyri percentá, no tieto časy neboli dostatočne využité pre reformy v oblastiach kľúčových pre budúci rast. Slovensko zaostáva najmä v kvalite verejnej správy, vo vzdelávaní, výskume a vývo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.