Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.03.2020, 12:47

V cestovnom poriadku železníc nastanú od ôsmeho marca zmeny

Z pohľadu regionálnej a prímestskej dopravy dochádza k zmenám len na východnom Slovensku.

Nová súprava pre ZSSK
Zdroj: ZSSK

Cestovný poriadok vlakov osobnej dopravy prejde od ôsmeho marca 2020 úpravami. Zmeny sa udejú v železničnej doprave v rámci diaľkových vnútroštátnych a medzištátnych aj regionálnych a prímestských vlakov.

Ako priblížil hovorca ZSSK Tomáš Kováč, na trati Poprad-Tatry – Žilina dochádza k úprave obmedzenia regionálneho rýchlika, ktorý má plánovaný príchod do Žiliny o 23.42 h. Po novom bude vlak premávať v období od 18. mája do 20. septembra.

Dôvodom je zmena v obehu vlakových súprav. Na trati Medzilaborce – Lupków – Sanok/Rzeszów sa zároveň zavedú dva nové vlaky a upravia sa obmedzenia štyroch osobných vlakov.

Z pohľadu regionálnej a prímestskej dopravy dochádza k zmenám len na východnom Slovensku, v Košickom a Prešovskom samosprávnom kraji.

Regionálny expres, ktorý vyráža z Košíc o 20.27 h smerom na Poprad-Tatry, bude premávať v pracovné dni a v období od 18. mája do 20. septembra denne. K úprave obmedzenia dochádza z dôvodu zmeny v obehu vlakových súprav.

Na trati Košice – Kysak – Prešov – (Lipany) zároveň dochádza k zmenám časových polôh troch osobných vlakov. Ide o vlaky, ktoré budú vyrážať z Košíc o 7.36 h a 10.36 h smerom do Prešova.

Vlak z Prešova do Košíc zasa bude štartovať o 10.42 h. Obmedzenia jazdy dvoch osobných vlakov sa upravia na trati Humenné – Medzilaborce – Medzilaborce mesto.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.