Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2020, 10:55 Aktualizované dňa 13.03.2020 o 11:43

Kamenický predstavil opatrenia pre daňovníkov. Predlžuje sa termín podania daňových priznaní

Daniari zavádzajú mobilné jednotky, prostredníctvom ktorých budú môcť nepodnikateľské subjekty odovzdať daňové priznanie.

Kamenický predstavil opatrenia pre daňovníkov. Predlžuje sa termín podania daňových priznaní
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Nepodnikatelia, občianske združenia či advokáti získajú možnosť podať daňové priznanie neskôr a nebudú musieť o tom informovať Finančné riaditeľstvo (FR) SR. Nedostanú za tento krok sankciu.Termín bol predĺžený do 31. mája.

V piatok o tom informoval minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) spolu s prezidentkou FR SR Lenkou Wittenbergerovou v rekacii na šíriaci sa nový koronavírus.

"Pokiaľ daňovníci podajú daňové priznanie do 31.5. nebudú z našej strany voči nim uplatnené žiadne sankcie za meškanie lehoty. Nemusia nám oznamovať skutočnosť predĺžiť si lehotu na podanie daňového priznania," povedala šéfka Finančnej správy.

Okrem toho daniari zavádzajú mobilné jednotky, prostredníctvom ktorých budú môcť nepodnikateľské subjekty odovzdať daňové priznanie.

"Priamo z auta môže daňovník podať daňové priznanie na parkovisku pred daňovým úradom na Ševčenkovej ulici v Petržalke," dodala Wittenbergerová.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.