Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2020, 12:13

Prvý milión rúšok od J&T už dorazil, ďalšie sú na ceste

J&T a Energetický a průmyslový holding (EPH) vyčlenili na pomoc v boji proti koronavírusu pre Slovensko a Česko spolu osem miliónov eur.

Prvý milión rúšok od J&T už dorazil, ďalšie sú na ceste

Prvý milión rúšok z pomoci, ktorú Slovensku a Česku prisľúbili J&T a EPH, pristál dnes v noci v Českej republike. Pomoc bola rozdelená rovným dielom medzi obe krajiny.

​Ďalšia časť pomoci by mala prichádzať leteckým mostom v najbližších dňoch, informovala finančná skupina v tlačovej správe. 

"Dnes v noci pristála v Prahe prvá, menšia časť našej pomoci. Aj keď si uvedomujeme, že nedokážeme zachrániť celý systém, som rád, že v tejto situácii dokážeme prispieť aspoň niečím,“ povedal Patrik Tkáč, jeden zo zakladateľov J&T.

Rúška už v noci prevzali zástupcovia ministerstva vnútra. Podľa Tkáča budú v najbližších dňoch z Číny dopravené aj respirátory, testy a ochranné odevy.

"Ďalšie potreby budeme konzultovať s ústrednými krízovými štábmi," dodal.

Okrem ďalšieho milióna rúšok majú z Číny prísť dva milióny respirátorov, 50-tisíc ochranných oblekov, 50-tisíc rukavíc, 50-tisíc ochranných okuliarov a 50-tisíc testovacích súprav na vírus COVID-19.

J&T a Energetický a průmyslový holding (EPH) vyčlenili na pomoc v boji proti koronavírusu pre
Slovensko a Česko spolu osem miliónov eur, z toho polovica je určená pre Slovensko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.