Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2020, 16:25

Krok Aeolusu je následkom nie celkom úspešných sezón, tvrdí prezident asociácie

Pre "zdravé" cestovné kancelárie nie je v súčasnej dobe dôvod vyhlásiť insolventnosť, tvrdí prezident.

Krok Aeolusu je následkom nie celkom úspešných sezón, tvrdí prezident asociácie
Zdroj: aeolus.sk

Krok cestovnej kancelárie Aeolus, ktorá sa rozhodla nepokračovať v predaji a realizácii letnej sezóny 2020, je najmä následkom jej nie celkom úspešných uplynulých sezón, uviedol to prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes.

Aeolus podľa neho ovplyvnilo aj uzemnenie lietadiel Boeing 737 MAX a sčasti sa ho dotkla aj situácia okolo nového koronavírusu.

Berkes komunikoval s predstaviteľmi cestovnej kancelárie, ktorí ho uistili, že sú si vedomí následkov rozhodnutia nerealizovať tohtoročnú letnú sezónu.

Berkes priblížil, že ak Aeolus dokáže vyrovnať všetky záväzky, ktoré má voči klientom, tak môže následne pokračovať v činnosti. Ak by však mali problém s týmto plnením, tak v najbližšej dobe pravdepodobne vyhlásia insolventnosť.

"Zdravé" kancelárie 

Dôležité však podľa neho je, že cestovná kancelária mala problémy už po minulé roky. Zdôraznil, že pre "zdravé" cestovné kancelárie nie je v súčasnej dobe dôvod vyhlásiť insolventnosť.

Veľké cestovné kancelárie sa totiž sústredia z 90 percent na letnú sezónu a nie sú ešte povinné "plniť." Majú však zároveň dostatok času jednať o tom, ako bude vyzerať budúcnosť. Berkes tak neočakáva v tejto fáze nejakú "reťazovú reakciu" cestovných kancelárií.

Času je dosť

Do začiatku letnej sezóny 2020 je podľa neho ešte dosť času. Nedá sa tak zatiaľ povedať, ako bude vyzerať. Určite však podľa jeho slov bude poznačená, nejakým spôsobom zmenená či zúžená.

Cestovná kancelária Aeolus hovorí o mimoriadne vážnych okolnostiach, pre ktoré nebude pokračovať v predaji a realizácii letnej sezóny 2020.

Informuje o tom na svojej webovej stránke. V Českej republike voči spoločnosti zároveň prebieha insolvenčné konanie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.