Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2020, 08:28

Rúška, ochranné obleky či testy. Dorazilo druhé lietadlo s pomocou od J&T

Finančná skupina J&T sa spolu s Energetickým a průmyslovým holdingom rozhodli na pomoc v boji s koronavírusom vyčleniť dokopy osem miliónov eur.

Do Prahy dorazilo aj druhé lietadlo z Číny, na ktorého palube boli rúška, ochranné obleky či testy na koronavírus, informoval o tom na facebooku Patrik Tkáč, jeden zo zakladateľov J&T.

"Máme druhé úspešné lietadlo! Toto bolo dôležité, lebo okrem ďalšieho pol milióna našich rúšok sme doviezli aj dva milióny, ktoré objednalo Slovensko a podarilo sa doviezť aj prvú časť veľmi žiadaných ochranných oblekov, ochranných okuliarov a testov ako súčasť nášho daru," napísal Tkáč.

"Michaela Boďová a ministerstvo vnútra si materiál nad ránom prevzali na pražskom letisku," napísal. Súčasťou dodávky bolo dva a pol milióna rúšok (z toho dva milióny boli objednané štátom), 20-tisíc ochranných oblekov, 25-tisíc ochranných okuliarov a 50-tisíc testov na koronavírus.

Finančná skupina J&T sa spolu s Energetickým a průmyslovým holdingom rozhodli na pomoc v boji s koronavírusom vyčleniť dokopy osem miliónov eur, z čoho polovica je určená pre Slovensko, informovali o tom včera v tlačovej správe.

Prvé lietadlo s miliónom rúšok dorazilo už v nedeľu"Dnes v noci pristála v Prahe prvá, menšia časť našej pomoci. Aj keď si uvedomujeme, že nedokážeme zachrániť celý systém, som rád, že v tejto situácii dokážeme prispieť aspoň niečím,“ povedal Tkáč.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.