Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2020, 11:13

Eco–Investment vyčlenil na pomoc v boji s koronavírusom tri milióny eur

Už v priebehu minulého týždňa odišlo do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb 10 kamiónov naložených papierovou hygienou.

Eco–Investment vyčlenil na pomoc v boji s koronavírusom tri milióny eur
Zdroj: Reuters

Priemyselno-investičný holding Eco–Investment, ktorý podniká v oblasti spracovania papiera a celulózy a tiež v potravinárstve, vyčlenil na pomoc v boji s pandémiou nového koronavírusu tri milióny eur.

Už v priebehu minulého týždňa odišlo do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb 10 kamiónov naložených papierovou hygienou.

Viac ako 500 paliet, teda 80-tisíc spotrebiteľských balení servítok či papierových obrúskov a viac ako 300-tisíc kotúčikov toaletného papiera, rozviezli zo závodu SHP Group v Harmanci do nemocníc a domovov sociálnych služieb v Ružomberku, Banskej Bystrici, Brezne a v ďalších mestách.

Dodávky papierovej hygieny budú pokračovať aj v tomto týždni. Spoločnosť zároveň zo závodu Mondi SCP v Ružomberku rozváža krajským nemocniciam kancelársky papier.

V portfóliu holdingu je aj spoločnosť Tauris Group, ktorá z výroby v Rimavskej Sobote začala s rozvozom balených mäsových výrobkov pre organizácie so starostlivosťou o sociálne slabších a zdravotne odkázaných občanov.

​Tauris spolupracuje s organizáciou Úsmev ako dar, Občianskou alternatívnou iniciatívou SR a s krízovými štábmi záchrannej služby, ktoré zásobujeme predovšetkým jedlom.

"Napriek pandémii robíme všetko pre to, aby naše závody dokázali zabezpečiť všetky potreby a nároky zákazníkov. Každý v tejto ťažkej dobe pomáha, ako vie. Myslíme na tých, ktorí potrebujú pomoc, a tiež na tých, ktorí sú doslova v prvej línii v boji s vírusom. Dodávky s výrobkami odosielame v niekoľkých fázach do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb. Snáď naša pomoc aspoň čiastočne odľahčí inštitúcie a zariadenia, ktoré majú v týchto dňoch plné ruky práce," povedal prezident a predseda predstavenstva Eco–Investment Milan Fiľo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.