Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2020, 15:51

Pre koronavírus na dva týždne zatvára aj obuvnícka firma v Bánovciach

Výrobca obuvi zamestnáva v Bánovciach nad Bebravou 1363 zamestnancov.

Pre koronavírus na dva týždne zatvára aj obuvnícka firma v Bánovciach
Zdroj: Reuters

Bánovský výrobca obuvi preruší od stredy 25. marca na dva týždne výrobu. Spoločnosť Gabor tak reaguje na situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu, informovala o tom mediálna zástupkyňa firmy Adriana Bednárová.

Výrobnú činnosť dočasne zastaví spoločnosť vo svojom podniku v Bánovciach nad Bebravou do 13. apríla.

"V našom závode sme zaviedli a dodržiavali všetky nevyhnutné bezpečnostné opatrenia na ochranu zdravia zamestnancov, ktoré si vyžiadala súčasná krízová situácia. Vzhľadom k vývoju situácie v celej krajine však pristupujeme k prísnejšiemu opatreniu, vedomí si ekonomického efektu, ale v záujme čo najlepšej ochrany zdravia našich zamestnancov," uviedol konateľ spoločnosti Juraj Vodička.

Firma podľa neho nemá zatiaľ informácie, aké opatrenia podnikne vláda SR pre zamestnávateľov na zmiernenie dosahov zastavenia výroby, nechce však, aby dočasný výpadok príjmu išiel na ťarchu zamestnancov.

"Naša spoločnosť bude aj počas odstavenia výroby vyplácať svojim zamestnancom priemerný zárobok. Pracovno-právna stránka bude predmetom riešenia neskôr, aj v súvislosti s očakávaným podporným programom novej vlády," dodal Vodička.

Výrobca obuvi zamestnáva v Bánovciach nad Bebravou 1363 zamestnancov, počas ich neprítomnosti na pracovisku budú o ďalšom vývoji informovaní prostredníctvom SMS-portálu, ktorý v pondelok na tento účel zriadil. Koncern uzatvára všetky svoje výrobné závody, a to nielen na Slovensku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.