Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2020, 17:48 Aktualizované dňa 31.03.2020 o 20:01

Heger: Prijali sme prvú pomoc, na ďalších opatreniach sa pracuje

Opatrenia upravujú napríklad oblasť podávania daňového priznania či preddavky.

Vláda v utorok schválila súbor opatrení v súvislosti so šírením choroby COVID-19. Ide o akúsi prvú pomoc, pracuje sa aj na ďalších opatreniach, ktoré prídu do parlamentu v nasledujúcich dňoch.

Po rokovaní vládneho kabinetu to uviedol minister financií Eduard Heger (OĽaNO). Zároveň potvrdil, že sa uskutočňujú rokovania s bankami o odklade splátok.

​"Každý si uvedomuje v tejto situácii, že je potrebné si navzájom pomôcť, je potrebné vyjsť v ústrety aj občanom s tými odkladmi," poznamenal Heger s tým, že tento krok bude nevyhnutný.

Priblížil, že na konkrétnych špecifikáciách sa pracuje a je otázkou dní, keď predstaví konkrétny výsledok rokovaní. Podotkol, že musí ísť o veľmi jednoduché opatrenie dostupné pre ľudí. "Bude to na žiadosť klienta, ale tie detaily ešte dolaďujeme," dodal Heger.

​Pripustil tiež vytvorenie krízového hospodárskeho štábu, ako to navrhujú zamestnávatelia. "Tento nápad vznikol na ministerstve hospodárstva ešte koncom minulého týždňa," doplnil minister financií.

Opatrenia v oblasti financií z dielne Ministerstva financií (MF) SR v súvislosti so šírením choroby COVID-19 v utorok schválil s pripomienkami vládny kabinet. Tento návrh bude v parlamente prerokúvaný v skrátenom legislatívnom konaní.

Lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov by sa mali posúvať. Malým a stredným podnikom má byť poskytnutá finančná pomoc. Vláde sa má tiež umožniť prevziať úver aj nad rámec schválený zákonom o štátnom rozpočte na rok 2020.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.